Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salar bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salar bugetar

Buna seara ce salar ar trebui sa am de la 1 Ianuarie 2019 in urma majorării eu având salariu de 1900 la care se Adaugă și gradația 2 ajungând la 2040 lei pana in Decembrie 2018 ( fiind angajata ca asistent personal pt copil cu autism la primărie) avand in vedere ca se aude ca se va mari cu 25% la bugetari de la 1 Ianuarie 2019. Va multumesc anticipat.
Incepând cu 1 ianuarie 2019, salariile de bază se majorează cu 1/4 din diferența dintre salariul de bază, solda de funcție/salariul de funcție, indemnizația de încadrare prevăzute de lege pentru anul 2022 și cel/cea din luna decembrie 2018.
In Decembrie am primit 1289 lei cu deducere (3 persoane)iar In Ianuarie am primit mărit suma de 1467 cu tot cu deducere pt copii(3 persoane). O sa mai mărească ? Deși nu cred!
Va referiti la salariul net ? Daca se mareste brutul de la 01.01.2019, atunci si salariul net creste ...
Salariul brut in Noiembrie a fost de 2040 cu tot cu gradație și am luat net 1241 + diferența de 48 de lei deducerea in total 1289 pe data de 6 Decembrie luat de la casierie.In Ianuarie pe data de am luat 2371 brut iar in mâna 1424 plus deducerea pana la 1467.intrebarea mea ar fi se va mai mari încă o data cu 1 Ianuarie adică in Februarie sa iau din nou mărit? Deși nu cred!acest salar îl am cu tot cu gradația 2.Va multumesc
Oana E84, utilizator
In ianuarie , daca lucrati in sectorul bugetar, se majorează cu 1/4 din diferența dintre salariul de bază prevăzut de lege pentru anul 2022 și cel din luna decembrie 2018.