avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN pentru vanzare articole handmade
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN pentru vanzare articole handmade

Buna ziua!
Sunt P.F.A cu obiect principal de activitate 9003 - Activitati de creatie artistica.
Doresc sa ma extind - vreau sa vand tablouri pictate de mine, papusi cusute, coronite (bentite) lucrate manual.
Eu desfasor activitatea intr-un sediu si vreau sa stiu daca urmatoarele coduri sunt potrivite pt aceste activitati:
3240 - Fabricarea jocurilor si jucariilor
4799 - Comert cu amanuntul in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor, pietelor.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Mai multe coduri caen Ioanaeu Ioanaeu Buna, as dorii sa-mi infintez un PFA cu produse handmade, artizanale. Am gasit mai multe coduri care m-ar interesa, avand in vedere ca produsele handmade din ... (vezi toată discuția)
Infintare ii artghift artghift sunt absolvent arte plastice si doresc sa infiintez o intreprindere individuala ca sa pot participa la targuri, creez tot felul de obiecte cadou ex, cutii, ... (vezi toată discuția)
Nu stiu ce cod caen sa aleg Miriam.M Miriam.M Confectionez produse handmade, mai exact tablouri si felicitari, realizate prin tehnica Quilling (in principal din hartie prelucrata foarte mult pentru a ... (vezi toată discuția)