avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Nu stiu ce cod CAEN sa aleg
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Nu stiu ce cod CAEN sa aleg

Confectionez produse handmade, mai exact tablouri si felicitari, realizate prin tehnica Quilling (in principal din hartie prelucrata foarte mult pentru a capata diverse forme), si vreau sa-mi fac PFA pentru a le putea vinde.

Am gasit urmatoarele coduri CAEN:
4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
4789 Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse
9003 Activitati de creatie artistica

Dar nu stiu care mi s-ar potrivi mai bine, tinand cont ca vreau sa imi vand produsele atat online cat si in standuri, magazine, etc.
Care credeti ca ar fi cel mai potrivit cod dintre cele mentionate mai sus? Daca aveti si alte recomandari, va rog sa mi le sugerati.

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Miriam.M , utilizator 15:49, 12 Februarie 2019
Orice PFA poate avea până la 5 coduri CAEN :)
Eu voi face PFA la norma de venit si am nevoie de un singur cod, ca sa nu se cumuleze normele.
Up

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diploma/atestat pfa mvstancu mvstancu Bună ziua, Doresc înființarea unui PFA pentru a vinde legal bijuterii handmade confecționate de mine (brățări împletite, brățări din mărgele, ... (vezi toată discuția)
Mai multe coduri caen Ioanaeu Ioanaeu Buna, as dorii sa-mi infintez un PFA cu produse handmade, artizanale. Am gasit mai multe coduri care m-ar interesa, avand in vedere ca produsele handmade din ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru handmade? radumocanu2 radumocanu2 Buna ziua. Vreau sa stiu ce cod caen am nevoie pentru a vinde in standuri,chioscuri genti facute handmade ? si daca trebuie sa eliberez bon fiscal sau factura? (vezi toată discuția)