Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Nu stiu ce cod CAEN sa aleg
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Nu stiu ce cod CAEN sa aleg

Confectionez produse handmade, mai exact tablouri si felicitari, realizate prin tehnica Quilling (in principal din hartie prelucrata foarte mult pentru a capata diverse forme), si vreau sa-mi fac PFA pentru a le putea vinde.

Am gasit urmatoarele coduri CAEN:
4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
4789 Comert cu amanuntul prin standuri, chioscuri si piete al altor produse
9003 Activitati de creatie artistica

Dar nu stiu care mi s-ar potrivi mai bine, tinand cont ca vreau sa imi vand produsele atat online cat si in standuri, magazine, etc.
Care credeti ca ar fi cel mai potrivit cod dintre cele mentionate mai sus? Daca aveti si alte recomandari, va rog sa mi le sugerati.

Multumesc frumos!
Orice PFA poate avea până la 5 coduri CAEN :)
Eu voi face PFA la norma de venit si am nevoie de un singur cod, ca sa nu se cumuleze normele.
Up