Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

studii superioare

buna ziua... sunt absolvent al faculratii de finante si banci autorizata cu durata de 4 ani . am absolvit in anul 2008 cu diploma de licenta economist. lucrez de 6 ani in sistemul bugetar- cultura-. in anul 2008, dupa absolvire, am fost trecuta pe functia de referent studii superioare. intrebarea este daca dupa noua grila ma incadrez la referent studii superioare sau studii superioare de scurta durata.
Studii superioare de lunga durata (daca ati terminat cursuri la zi)
Sunt studii superioare, indiferent de tipul de frecventa. Art. 38 din legea 330/2009 prevede doar ca ..."salarizarea absolventilor ciclului I si II Bologna se face la nivelul absolventilor cu studii superioare de lunga durata." (fara a preciza daca e vorba de cursuri de zi, FF sau ID).