avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bugetar mentinut in activitate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bugetar mentinut in activitate

As vrea sa stiu daca un bugetar poate fi mentinut in activitate, la cerere, dupa implinirea varstei standard de pensionare.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:47, 21 Ianuarie 2019
Este personal contractual sau functionar public?
Personal contractual ( magaziner)
Poate fi mentinut, dar numai dupa ce se urmeaza procedura de angajare.... organizare concurs/examen, admitere concurs/examen.
Multumesc!
Imi puteti spune si temeiul legal?

Alte discuții în legătură

Cand ai dreptul sa iesi la pensie trebuie incheiat contractul de munca? ganeacristi ganeacristi Buna, cand ai dreptul sa iesi la pensie trebuie incheiat contractul de munca? Sau poate merge in continuare pana il inchei personal? (vezi toată discuția)
Pensionare mony47bz mony47bz un salariat - bărbat, mai are dreptul de a continua activitatea ca angajat dacă îndeplineste condițiile de pensionare la limită de vârstă, respectiv 65 ... (vezi toată discuția)
Pensie limita varsta femei mihialescu mioara mihialescu mioara Buna ziua! Am o salariata care peste o luna indeplineste conditiile conditiile de pensie limita varsta cu vechime minina la varsta de 61 ani si 2 luni. Conform ... (vezi toată discuția)