Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bugetar mentinut in activitate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bugetar mentinut in activitate

As vrea sa stiu daca un bugetar poate fi mentinut in activitate, la cerere, dupa implinirea varstei standard de pensionare.
Este personal contractual sau functionar public?
Personal contractual ( magaziner)
Poate fi mentinut, dar numai dupa ce se urmeaza procedura de angajare.... organizare concurs/examen, admitere concurs/examen.
Multumesc!
Imi puteti spune si temeiul legal?