Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la CIM

Buna seara!
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: urmare a casatoriei, angajata isi schimba numele si va trebui sa-si schimbe si CI. Cand imi va aduce cartea de identitate ( deocamdata am doar certificatul de casatorie) , fac AA la CIM sau doar operez modificarea numelui in Revisal? Daca doar operez modificarea in Revisal, cu ce data produce efecte? Termenul de transmitere este de 3 zile de la data aparitiei modifcarii cf HG 905/2017. Eu o sa intru in posesia CI in afara acestui termen. Cum procedez?
Multumesc!
Operati doar modificarea numelui in Revisal, nu se incheie act aditional.

Termenul de 3 zile curge de la data casatoriei , nu de la data cand se schimba CI ...
Multumesc frumos! Toate cele bune!