Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce reprezintă CA ???
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce reprezintă CA ???

Cum se calculează Cifra de Afaceri (anuala) pt un PFA neplatitor de TVA, cu contabilitate primara.
Totalul veniturilor inregistrate conform rapoartelor z de la casa de marcat si / sau a facturilor, nu doar cele incasate efectiv.
george-neagu, moderator