avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... remuneratia presedinti sectii de votare 15 nov 2009/6 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

remuneratia presedinti sectii de votare 15 nov 2009/6 dec 2009

imi cer scuze daca intrebarea mea nu se regaseste in topicul care ar trebui ,la care s-ar incadra.
care este remuneratia unui presedinte al sectiei de votare, cum se stabileste? sau mai exact la cat se poate ajunge? cunoaste cineva? pentru ca este ceva de munca!
Cel mai recent răspuns: luilie , utilizator 15:53, 20 Noiembrie 2009
1. Este "ceva de munca" dar nu in baza unui contract individual de munca ci in baza unui act administrativ central, emis special pentru aceasta activitate.
2. Cine v-a propus in aceasta nobila misiune sa va spuna si cu cat va plateste.
nu este cazul meu, era pur si simplu o curiozitate.mai ales ca acest subect nu fost niciodata pus in discutie.:-/
Din punctul meu de vedere acest subiect nu este de interes general.
la intrebarea
care este remuneratia unui presedinte al sectiei de votare, cum se stabileste? sau mai exact la cat se poate ajunge?

va ofer urmatorul raspuns.

Presedintele unei sectii de votare este remunerat de catre Partidul din care face parte ca membru .

Observatorii care sunt in sectiile de votare sunt platiti de catre partidele care i-au admis pe listele fiecaruia.
Admiterea observatorilor este facuta de catre Presedintii partidelor zonale .

Suma este in raport cu plafonul de care dispune fiecare partid pentru campania electorala.

Daca sunt fonduri putine.....sunt "remuneratii "mai mici...si invers.
Presedintii sunt platiti din fondurile locale depuse de catre Partide -la sediul central al CCJ-local.
Deci..variaza "recompensa...."muncii asidue si a raspunderii timp de 24 de ore.
Ca o gluma in final....pentru acest "interes"doar de curiozitate.....

"Curiosii...mor repede....!!!!":)):)):))
Nu stiti nici data scrutinului de vot.....

Se voteaza la data de 22.noiembrie.2009 -primul tur de scrutin.... nu la data de 15.nov.2009....=D> pentru eroare....

Alte discuții în legătură

Speta legea electorala ContSters69573 ContSters69573 X este cetăţean român, obţinând cetăţenia română prin acordare la cerere, în anul 1998. Este căsătorit cu A., persoană de cetăţenie română, ... (vezi toată discuția)
Legislatie electorala si informatii generale despre alegeri george-neagu george-neagu Pentru ca suntem in an electoral si intrebarile legate de alegeri (ale celor care ar dori sa candideze sau ale votantilor) sunt din ce in ce mai multe, am ... (vezi toată discuția)
Revocarea presedintelui sectie de votare zolimaier zolimaier Buna ziua, Situatia cu care ma confrunt este urmatoarea: am fost numit definitiv in functia de presedinte al unei sectii de votare, iar joi (31.05.2012) am ... (vezi toată discuția)