Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Întrebare bonusuri netrecute în contractul de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Întrebare bonusuri netrecute în contractul de muncă

Buna seara am o intrebare lucrez la o firma unde am salariu de 2100 brut,iar firma ne ofera ceva bonusuri lunare care nu sunt trecute in contractul de munca,aceste bonusuri sunt luate in calcul la pensie. Va multumesc
Toate veniturile pe care le incasati si la care se achita CAS vor fi luate in calcul la pensie. Pe langa salariu un angajat mai poate beneficia de sporuri, indemnizatii, bonusuri si alte adaosuri salariale.
Daca acestea sunt cuprinse in statul de plata atunci se achita CAS.