Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Articolul 107
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Articolul 107

Buna seara am si eu o intrebare legat de
107 Noul Cod de Procedură Civilă Regula generală Competenţa teritorială
Cererea de chemare în judecată se introduce la instanţa în a cărei circumscripţie domiciliază sau îşi are sediul pârâtul, dacă legea nu prevede altfel. Eu am fost chemat in alta parte decat la instanța unde am domiciliul ... poate cineva sa ma ajute cu o informatie mulțumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~