avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere

Bună seara,

Mă puteți ajuta cu o părere în urmatoarea situație?
În 2016, s-a întâmplat un accident fără victime într-o proprietate privata(era un semn care indica acest aspect) însă a fost chemată și ambulanța. Mașina a fost avariată într-o cladire. Șoferului i-a ieșit aproximativ 0,40 mg/l în etilotest apoi a fost dus să i se ia probe de sânge. Nu a primit un proces verbal sau un alt document iar de atunci nu a mai fost contactat. Cum ar fi mai bine să procedeze?

Mulțumesc anticipat.
O seară bună.

Alte discuții în legătură

Permis retinut alcool jdefootz jdefootz Am fost testat cu aparatul etilotest care a a indicat 0.16 mg/l, deoarece băusem doar un shot de tequila, am solicitat recoltarea probelor biologice, iar ... (vezi toată discuția)
Etilotest 0.27mg/l ContSters435732 ContSters435732 Buna ziua, In data de 23.07.2017 am fost oprit de un echipaj de politie si am fost testat cu etilotestul, rezultand o valoare de 0.27mg/l in aerul expirat. ... (vezi toată discuția)
Art. 87, alin. (1) din oug nr. 195/2002 - consecinte stoica gheorghe stoica gheorghe ce consecinte vor fi in cazul in care epilotestul a aratat 0.73 si cele ale recoltari 1.25 find soldat si cu accident fara victime in data 18.09.2008 si find ... (vezi toată discuția)