avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare invaliditate

Bună ziua...1. Te poate pensiona de invaliditate, medicul, fără a mai veni la revizuire? 2.daca o comisie constata ca ți ai redobândit capacitatea de munca, sunt obligați sa te reîncadreze în serviciu , (cadru militar)? Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Pensie baciuflorentina baciuflorentina sotul meu are varsta de 53 de ani si este pensionat gr II fara drept de munca. vrem sa stim daca perioada de pensionare pt invaliditate, se considera vechime ... (vezi toată discuția)
Trecerea din pensie de invaliditate in pensie de limita varsta papus papus Ma numesc V.B.,sunt nascuta in anul 1958 aprilie 2,in prezent pensionar de invaliditate gr.1. am un stagiu de cotizare de 30 de ani.Sunt pensionar din 2010 ... (vezi toată discuția)
Pensie anetaaneta anetaaneta Am miopie forte peste - 23 pensionata gr 2 cu complicatiile acestei boli, recent am facut o interventie pentru cataracta si a fost schimbat cristalinul si port ... (vezi toată discuția)