Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salar minim 3000 RON
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salar minim 3000 RON

Buna ziua,

Am o nelamurire referitor la salarul minim de 3000 lei in constructii. Avem un cod caen principal care nu necesita majorarea salariilor angajatilor la 3000 RON, dar in baza cod caen secundar ar fi trebuit sa majoram salariile. Precizez, ca CA este 100% din codul caen principal. Trebuie sau nu majorarea salariilor?
Legea nu face distinctie cu privire la codurile CAEN, daca sunt pentru activitate principala sau activitate secundară .
Ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus (Unde legea nu distinge, nici noi nu trebuie sa distingem).