avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu

Bună ziua doresc sa aflu dacă în o luna cu 19 zile lucrătoare este legal sa primesc salariu cu 8 ore mai puțin față de o luna cu 20 sau 22 de zile în luna decembrie sau dat 2 zile libere și miau fost oprite din salariu ce mă sfătuiți să fac
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:16, 23 Februarie 2019
Nu este corect ... daca nu ati avut absente nemotivate sau CFP nu ar trebui sa existe diferente la salariu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare adeverinta vechime lg 263/2010 androneoana androneoana Buna ziua. Va rog sa ma lamurit in legatura cu golurile de productie, absente nemotivate, C.F.P. In adeverintele pe care le eliberam fostilor salariati ... (vezi toată discuția)
Program de lucru unombun unombun cum se calculeaza in pontaj ca nr.de ore si valoric orele lucrate in zilele de weekend? lucrez in ture astfel: TURA I: Luni,marti,miercuri,joi vineri ... (vezi toată discuția)
Ore suplimentare transformate in ore normale pentru o absenta nemotivata floris187 floris187 Buna ziua.Eu luna trecuta am avut 8 ore suplimentare si o zi in care practic nu am fost la munca deci practic am absentat nemotivat nu conteaza motivele.Luna ... (vezi toată discuția)