Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... CALCUL DOBANDA LEGALA
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

CALCUL DOBANDA LEGALA

BUNA ZIUA

Am o problema si as dori ajutorul dumneavoastra. Am o hotarare definitiva privind plata INDEMNIZATIE DE CONCEDIU pentru perioada 01.05.2013-30.12.2016, precum si daune interese moratorii sub forma dobanzii legale aferente acestor despagubiri, incepand de la data nasterii dreptului si pana la data platii efective.

Mentionez ca hgotararea este definitiva in data de 29.11.2017 si plata se va efectua pe data de 28.02.2019.
De asemenea mentionez ca persoana respectiva a fost angajat ca si asistent personal pentru un copil cu handicap. Tin sa precizez ca indemnizatiile de concediu sunt urmatoarele: anul 2013--610 lei, anul 2014--636 lei, anul 2015--777 lei, anul 2016--971 lei.

Cum are trebui sa calculez dobanda in acest caz?

Multumesc foarte mult
Va trebui sa va adresati unui expert contabil (de preferat judiciar) care cu toate documentele pe care le detineti, in fata, sa va poata calcula, contracost, dobanda respectiva.
Gasiti lista cu experti contabili judiciari din judetul dvs. aici: [ link extern ]