Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... certificat de handicap
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

certificat de handicap

Buna seara ,baiatul meu in virsta de 36 ani a obtinut certificat de handicap gradul 1 grav cu insotitor pina in 2005 iar dupa aceea din 2006 nu a mai avut drept de insotitor a ramas cu gr 1 grav fara insotitor ,boala fiind aceeasi de la nastere tetrapareza spastica care este motivul anularii insotitorului .Va multumesc
bari nina, utilizator
Comisia de Expertiză a tras concluzia că nu are nevoie de însoțitor, deoarece se poate îngriji singur. Probabil că se deplasează singur pe picioarele lui, se poate îmbrăca singur, poate mânca singur....