Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Permis de motostivuitorist Germania
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Permis de motostivuitorist Germania

Bună am făcut certificatul pt stivuitor in Germania acum ma gândesc dacă este valabil și la noi în România din moment ce este European. Dc mai trebuie acceptat ISCIR?
Manuela Rășină, administrator
Trebuie respectate prescriptiile tehnice ISCIR PT CR 8-2009.
Pentru recunoasterea certificatului obtinut in Germania va trebui sa urmati un curs de perfectionare in Romania la o firma autorizata care la terminarea cursului va imneaza si autorizatia de motostivuitorist valabila in Romania.
Ok va mulțumesc frumos pentru răspuns
Bună seara am permis de stivuitor spaniol este valabil si in romania?
Va multumesc.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Daca inlocuiti Germania cu Spania, in mesajul meu, veti gasi raspunsul.
Deschideti discutie noua, nu mai postati la discutii vechi pentru a nu obliga pe cei care doresc sa comenteze sa citeasca tot ceea ce s-a scris anterior.
Bună ziua! Ați putea veni cu un răspuns concret va rog frumos? Autorizația, diploma și foia de pregătire profesională este valabilă în Germania? Mulțumesc mult!