Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achiziții deductibile pentru un autoturism cesionat ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achiziții deductibile pentru un autoturism cesionat care o persoană juridică

Bună ziua,

Ce cheltuieli se pot deduce pe un SRL pentru un autoturism în regim de contract de comodat?

În condițiile în care autoturismul este folosit în desfășurarea activității, se pot deduce cheltuieli cu revizia, piese de schimb, achizitia de anvelope noi?

Mulțumesc!
m1rcea, utilizator