Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mai e obligatoriu supravegherea video pt magazine?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mai e obligatoriu supravegherea video pt magazine?

Buna ziua am si eu o intrebare legata de analiza de risc ,care practic ma obliga sa imi instalez camere de supraveghere video ,si senzori de miscare cu alarma etc...si astea toate doar cu firmea autorizate care pe un kit cu 3 camere cer intr 2400-2800lei iar pe sistemul de alarma cu senzor de la 1200 in sus ,ideea e ca magazinul e in curtea casei mele,plus ca ei zic ca e obligatoriu da daca mi se sparge magazinul nu ma ajuta cu nimic ,deci de ce mai e obligatoriu?
asteri, utilizator
Trebuie sa va conformati legislatiei in vigoare.
Neconformandu-va puteti primi amenzi contraventionale ori de cate ori sunteti vizitat de politie.
Multumesc!