Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cheltuieli intretinere la un apartament nelocuit
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cheltuieli intretinere la un apartament nelocuit

Ce lege stabileste calcularea intretinerii pentru un apartament nelocuit pe perioada verii daca plec la o casa de vacanta pana in toamna cand vine frigul, si ce sunt obligat legal sa platesc lunar. Multumesc
In Legea 196/2018 ati cautat?
Pentru completa si corecta dv informare parcurgeti disp L nr 196/2018
Chiar daca apartamentul nu este ;locuit,va revine obligatia sa achitati parti comune
Este necesar ca anterior parasirii apartamentului sa informati oficial asociatia de proprietari ca in perioada X urmeaza ca apartamentul sa nu fie locuit
ynocentta, utilizator