avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul și-a făcut drum pe proprietatea mea pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul și-a făcut drum pe proprietatea mea pentru că loturile lui îl încadrează pe al meu. Poliția a spus că nu mă poate ajuta, ce aș putea să fac?

Am cumparat acum 4 ani o bucată de pământ, iar respectivul vânzător are pământ și într-o parte și in alta(al meu la jumătate),iar acum a facut drum prin jumătatea lotului meu.am fost la poliție, iar domni au spus că nu are ce sai faca decât să-i pună în vedere sa nu mai intre pe terenul meu
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Martie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: danflorin96 , utilizator 16:51, 10 Martie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se poate imprejmui ?
Se poate imorejmui,dar vecinul este un cunoscut om recalcitrant si a spus că el o să-l darame de fatacu cei de la poliție și primărie.O sa incerc si aceasta varianta,dar daca o să-l darame ce ramane de facut sa nu ajung pe la tribunal sa ma judec ani de zile


Ultima modificare: Vineri, 8 Martie 2019
danflorin96, utilizator
5 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se cheama distrugere si ii faceti plangere penala.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Faceți gard. Denunț de fiecare dată când vă împiedică ori distruge ce faceți. O să termine în penal și nu o vă mai deranjeze
Si daca in momentul cand eu construiesc gardul vine si nu ma lasa cauta scandal se ia in considerare filmulețul de pe telefon pe care o sa-l fac,sau ce trebui facut in acel moment

Ultima modificare: Duminică, 10 Martie 2019
gi-jane2, moderator

Alte discuții în legătură

Probleme cu gardul vvvv vvvv Buna ziua, Problema pe care o voi mentiona acum, are o vechime de peste 15 ani, iar ea tot persista. Acum 15 ani, vecinul din stanga casei a decis ca, ... (vezi toată discuția)
Problema cu vecin: gard,hotar,despartire proprietati Croos Croos Buna ziua,care ar fii procedura in urmatoarea situatie: in anul 2006 vecinul meu darama gardul construit de bunicii mei ce desparte proprietatile noastre fara ... (vezi toată discuția)
Vecin care fumează și bea cu orele pe casa scării. pot obliga asociația să ia măsuri, sau ce opțiuni am pentru a descuraja aceste nesimțiri? AdrianZet AdrianZet Buna ziua. Am rugamintea sa ma ajutati cu niste pareri referitor la o situatie cu care ma confrunt si nu reusesc sa rezolv nimic intr-un mod civilizat. Pe ... (vezi toată discuția)