Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul și-a făcut drum pe proprietatea mea pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul și-a făcut drum pe proprietatea mea pentru că loturile lui îl încadrează pe al meu. Poliția a spus că nu mă poate ajuta, ce aș putea să fac?

Am cumparat acum 4 ani o bucată de pământ, iar respectivul vânzător are pământ și într-o parte și in alta(al meu la jumătate),iar acum a facut drum prin jumătatea lotului meu.am fost la poliție, iar domni au spus că nu are ce sai faca decât să-i pună în vedere sa nu mai intre pe terenul meu
Manuela Rășină, administrator
Nu se poate imprejmui ?
Se poate imorejmui,dar vecinul este un cunoscut om recalcitrant si a spus că el o să-l darame de fatacu cei de la poliție și primărie.O sa incerc si aceasta varianta,dar daca o să-l darame ce ramane de facut sa nu ajung pe la tribunal sa ma judec ani de zile

danflorin96, utilizator
Se cheama distrugere si ii faceti plangere penala.
Faceți gard. Denunț de fiecare dată când vă împiedică ori distruge ce faceți. O să termine în penal și nu o vă mai deranjeze
Si daca in momentul cand eu construiesc gardul vine si nu ma lasa cauta scandal se ia in considerare filmulețul de pe telefon pe care o sa-l fac,sau ce trebui facut in acel moment

gi-jane2, moderator