avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire

buna seara
as dori sa stiu am primit acasa o executare silita prin care este specificat urmarirea bunurilor mobile.
la munca inca nu a ajuns institare
azi m-am trezit ca mi-au luat din contul de la bcr cardul de salariu suma care o mai aveam de 100 de lei
este voie legal sa imi ia banii din cont fara insititatea la locul de munca?
daca da, intrebarea mea este
eu am cardul de salariul la bcr dar in acelasi timp am credit la casa la aplha unde depun lunar banii pentru rata
exista posbilitatea sa imi puna poprire pe contul de salariul confomr legii 33.33%din salariu si cand ma duc la banca sachit rata la casa sa mi- ia si pe aia ca practic e tot un cont ala?


daca da cum pot proceda in aceasta situatie?
pentru ca suma pe care o am de datorat este destul de mare in maxim1 an o pot achita si daca imi ia si banii pentru casa raman si acolo cu alta datorie
va rog un raspuns

Alte discuții în legătură

Poprire bruneta89 bruneta89 buna seara as dori sa stiu am primit acasa o executare silita prin care este specificat urmarirea bunurilor mobile. la munca inca nu a ajuns institare azi ... (vezi toată discuția)
Incepere executare silita blecota blecota Buna ziua, in 2007 am facut un card de credit la o banca fiind incantat de cele spuse de catre agentul respectiv la acea vreme. De platit am platit rate la ... (vezi toată discuția)
Agent de executare firma recuperare debite liliigretz liliigretz Buna ziua, In anul 2004 am imprumutat de la banca 10.000 euro fara nici o garantie(aveam salar mare). In anul 2007 m-am imbolnavit, a trebuit sa-mi schimb ... (vezi toată discuția)