Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratia unica pentru plata cass 2019
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratia unica pentru plata cass 2019

Buna ziua,

Termenul de depunere pentru declaratia unica pentru anul 2018 este astazi 15 martie sau s-a prelungit? Persoana fizica care a obtinut venituri din dividende pe anul 2018 si datoreaza CASS trebuie sa depuna decl unica pana astazi 15 martie?

Multumesc
george-neagu, moderator
OUG 15/2019

Articol unic. - (1) În anul 2019, termenul de 15 martie inclusiv prevăzut pentru depunerea Declaraţiei unice privind impozitul pe venit şi contribuţiile sociale datorate de persoanele fizice, în situaţiile reglementate de Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal, cu modificările şi completările ulterioare, denumit în continuare Codul fiscal, se prorogă până la data de 31 iulie 2019 inclusiv.