avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratia unica pentru plata cass 2019
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratia unica pentru plata cass 2019

Buna ziua,

Termenul de depunere pentru declaratia unica pentru anul 2018 este astazi 15 martie sau s-a prelungit? Persoana fizica care a obtinut venituri din dividende pe anul 2018 si datoreaza CASS trebuie sa depuna decl unica pana astazi 15 martie?

Multumesc
Ultima modificare: Vineri, 15 Martie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 13:50, 15 Martie 2019
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
OUG 15/2019

Articol unic. - (1) În anul 2019, termenul de 15 martie inclusiv prevăzut pentru depunerea Declaraţiei unice privind impozitul pe venit şi contribuţiile sociale datorate de persoanele fizice, în situaţiile reglementate de Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal, cu modificările şi completările ulterioare, denumit în continuare Codul fiscal, se prorogă până la data de 31 iulie 2019 inclusiv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se completează declarația unică pentru veniturile obținute în 2018 din vânzare părți sociale ale unui srl? juridic_cas juridic_cas Buna ziua, Cum se completeaza declaratia unica pentru veniturile obtinute in 2018 din vanzare parti sociale ale unui srl. (vezi toată discuția)
Declaratii pfa ContSters471013 ContSters471013 Buna ziua, Mi-am deschis si eu un PFA cu norma de venit (cod caen 9511) in 22.02.2018. La deschidere am depus declaratia 220. Ce declaratii trebuie sa mai ... (vezi toată discuția)
Dividende PopCristi PopCristi Buna ziua Daca am de distribuit 20000 lei din profit catre dividende firma in afara de cei 5% impozit mai are si alte obligatii? Daca in septembrie ... (vezi toată discuția)