avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Diplomă de calificare la FEG
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Diplomă de calificare la FEG

În anul 1993 am făcut curs de calificare la școala post-liceala FEG din Iași.
Recent am descoperit faptul că am pierdut diploma și am luat legătura cu școala pentru a o înlocui. Mi s-a zis că nu se poate emite altă diplomă din cauză că nu ar mai fi valabil cursul și ar trebui să îl urmez din nou contra cost.
Mi s-a zis că nu mai este valabil cursul din cauza modificării unei legi.
Am luat legătura și cu ajofm unde mi-au zis că FEG nu figurează ca fiind acreditată până în 1997.
Am vreo opțiune să recuperez diploma de calificare fără a plăti din nou cursul?

Alte discuții în legătură

Bună seara am diploma de absolvire cursuri administrator, și ... Aliisa Aliisa Bună seara am diploma de absolvire cursuri administrator, și Atestat eliberat de primar perioada nedeterminata, Mai trebuie obținut certificatul de ... (vezi toată discuția)
Valabilitate diploma ush adycrisx adycrisx Am absolvit fac. de Sociologie - Psihologie (ID, 4 ani, 2004-2008) in cadrul USH, iar acum mi s-a spus ca diploma nu este valabila deoarece forma ID nu este si ... (vezi toată discuția)
Obligativitatea inscrierii in oammr uicr uicr in urma terminarii postlicealei FEG iasi am primit o adeverinta de libera practica valabila pana la sfarsitul anului respectiv caci am terminat in 2014 acum ... (vezi toată discuția)