Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... blocat acces garaj din curtea comuna. ce e de facut?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

blocat acces garaj din curtea comuna. ce e de facut?

Salutari! Locuiesc in Bucuresti, sector 2, intr-o curte comuna, cu 3 corpuri de vila intre ele fiind drum de acces. In fundul acestui drum se afla garajul meu. Cu ceva timp in urma, accesul la garaj mi-a fost blocat de masina unui vecin din curte (nu stiu daca e chirias sau proprietar, inclin sa cred ca e proprietar). Am vorbit cu dansul, nu am cazut la o intelegere sa-mi lase liber in permanenta accesul la garaj si in 2007 am facut o sesizare la Serviciul Fond Locativ SC Apolodor SA care a pus in vedere respectivului vecin sa-mi lase liber accesul la proprietate. Pana acum 2 luni mi-a lasat liber. Acum parcheaza din nou masina, blocandu-mi din nou accesul la garaj. Intreb, ce e de facut acum si? Exista vreo lege in legatura cu chestiunea asta? Multumesc!
danielradu, utilizator