avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS pe 2014 ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS pe 2014 ?

Ieri am primit o decizie de impunere anuala de la ANAF pentru stabilirea contributiei lunare de asigurari sociale de sanatate pentru veniturile de la punctul I.4 pentru anul 2014 din care reiese ca in anul 2014 am avut un venit de 1300 si ca datorez o contributie de 70 lei.
Imi puteti spune va rog despre ce e vorba ? De ce dupa atata timp ?

Alte discuții în legătură

Decizii de impunere anuale pentru stabilirea cass pentru cetățean român cu dublă cetățenie, rezident din 2000 în străinătate Alcor_Gea Alcor_Gea Bună ziua. Sunt cetățean cu dublă cetățenie, rezident din 2000 în străinătate, căsătorit cu cetățean străin, în străinătate și am, din 2005 ... (vezi toată discuția)
Decizii anaf sg1 sg1 Buna ziua ! Acum cateva zile am primit de la ANAF o scrisoare cu niste tabele in care ma instiinta ca am de platit suna de 468 roni.Titlul scrisorii ... (vezi toată discuția)
Contributii datorate de pfa adicris adicris Buna ziua, as vrea sa dechid un pfa. Ce contributii ar trebui sa platesc la stat, cand si ce suma ar presupune acestea. (vezi toată discuția)