Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Intrerupere declaratie unica depusa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Intrerupere declaratie unica depusa

Anul acesta am depus pentru prima oara declaratia unica pentru a plati contributiile la sanatate pt acest an. Am contract de drept de autor. Pana acum am platit 600 lei, jumatate din suma.
Intrebarea este: daca de luna viitoare ma angajez cu ctr de munca, cum se procedeaza? Se face solicitarea din cont online sau trebuie sa merg pe la ei? Cum se procedeaza in acest caz?
Oricand puteti depune o declaratie rectificativa cu noile sume.
Procedura este similara completarii si depunerii unei declaratii unice initiale doar ca bifati rubrica pe care doriti sa o rectificati si acolo introduceti noile sume.

Multumesc pt raspuns, dar nu inteleg ce anume trebuie sa modific pt ca voi fi angajata cu ctr de munca si ei imi vor plati cas si cass. Deci vreau sa renunt la declaratie ca nu mai are rost sa platesc si restul anului.
Dragos Dimitrescu a scris:

Oricand puteti depune o declaratie rectificativa cu noile sume.
Procedura este similara completarii si depunerii unei declaratii unice initiale doar ca bifati rubrica pe care doriti sa o rectificati si acolo introduceti noile sume.