Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Regularizare CASS din 2014
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Regularizare CASS din 2014

Decizie de impunere ,regularizare CASS .comunicata azi 2019,cu sume constatate in plus,unui pensionar care a obtinut un venit din cedarea folosintei bunurilor in 2014.Ce e de regularizat la CASS?
La nivelul anului 2014 se platea CASS si impozit pe veniturile din chirii si , ca sa nu se prescrie, anul acesta ANAF regularizeaza impozitele si Cas-ul din anul 2014 (termenul de prescriprie este de 5 ani ).
In anul 2014 am achitat CASS conform deciziei de impunere din acel an.Nu inteleg de unde vine diferenta de plata.Va multumesc,O seara linistita.