Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Trecerea granitei cu un minor
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Trecerea granitei cu un minor

In scurt timp o sa pararesc tara si sunt tutorele unui minor. Am fost la notar am facut procura dar eu am cazier pentru posesie droguri. Din ce am citit nu am voie sa ii fiu tutore daca am cazier pt trafic de droguri. Sunt incadrat in legea 143/2000 art 4 alin 1. Legea 143/2000 e pt combaterea si prevenirea consumului si traficului ilicit de droguri si art 4 alin 1 e pentru posesie in scop personal . Credeti ca o sa fie probleme la frontiera ?
MariusDecebal, utilizator