Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Diurna pt deplasare pe I I
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Diurna pt deplasare pe I I

Am mai pus intrebarea asta, dar nu m-am exprimat destul de clar.
Am lucrat anul trecut pe I I si am avut multe deplasari cu masina in tara. Intrebarea este daca imi pot deconta diurna zilnica ca si cheltuiala deductibila. Mentionez ca sunt titularul Intr Indiv. Multumesc
Puteti deconta doar cazare si cheltuieli transport cu ocazia deplasarii in baza documentelor justificative. Doar salariatii, administratorii, directorii pot beneficia de diurna.
Multumesc pentru raspuns, totusi ca titular de II pot fi asimilat cu administratorul? Mi se pare nedrept ca un eventual salariat al meu sa poata avea diurna , iar eu ca titular care face exact acelasi tip de munca sa nu am posibilitatea asta. Multumesc inca o data.