Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Bună ziua! Sunt nascuta in luna mai 1958 si am peste 15 ani cotizati de munca. Va rog sa-mi spuneti cand pot depune dosarul pentri pensie. Cum fost liber profesionist am achitat personal contributia la CAS, iar pentru ultimele contributii nu s-a consemnat in Cartea de munca plata acestora. Ptesupun ca la Casa de Pensii apar toate contribuțiile platite. Va mulțumesc!
Perioada de liber profesionist nu se opera in carnetul de munca...
Eu v-am mai dat un răspuns pe alt topic.
Dacă nu v-am convins, trebuia să continuați discuția în același topic pentru a înțelege ceva din toate postările(discuțiile).
Carp Mircea, utilizator