avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Drept informatic
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Drept informatic

Buna ziua,
Va deranjez din nou cu o intrebare.
Imi puteti da va rog cateva titluri de lucrari in domeniul dreptului informatic?

Va multumesc anticipat!
O zi buna!:)
Cel mai recent răspuns: Bogdan Tulai , utilizator 15:25, 25 Noiembrie 2009
De exemplu, infractiunile informatice prevazute in Legea nr. 161/2003 . Te intereseaza titlurile unei lucrari sau doresti o sugestie pentru ca tu sa intocmesti o lucrare? :)
Va multumesc!Insa m-ar interesa sa studiez putin acest domeniu.Deci nu imi trebuie pentru o lucrare,ci sa stiu cateva titluri.:)
Infractiuni prevazute in legi speciale- legi comentate,( comentarii si explicatii) , autori Mihai Adrian Hotca si Maxim Dobrinoiu , Ed. . H. Beck.
Insa prin biblioteci vei gasi cred , ceea ce te intereseaza de fapt.
Va multumesc inca odata. O seara buna.
Maxim Dobrinoiu - Infractiuni in domeniul informatic
[ link extern ]
Tudor Amza - Semnatura electronica
[ link extern ]
Tudor Amza si Cosmin Amza, Criminalitatea informatica, Editura Lumina Lex, Bucuresti
Ioana Vasiu - Criminalitate informatica
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Crima organizata Bawer Bawer Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o bibliografie pentru efectuarea unei lucrari despre crima organizata. din pacate crima organizata nu este definita de ... (vezi toată discuția)
Psihologie judiciara-carti luiza2008 luiza2008 Buna ziua tuturor! Cine ar putea sa imi recomande cateva lucrari de psihologie judiciara? Va multumesc anticipat! O zi buna!:) (vezi toată discuția)
Despre extradare ContSters119945 ContSters119945 Buna ziua. Apelez la cunostintele si bunavointa dvs. spre a mi se oferi informatii cu privire la articole, lucrari, manuale, carti, tratate care se refera la ... (vezi toată discuția)