Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Drept informatic
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Drept informatic

Buna ziua,
Va deranjez din nou cu o intrebare.
Imi puteti da va rog cateva titluri de lucrari in domeniul dreptului informatic?

Va multumesc anticipat!
O zi buna!:)
De exemplu, infractiunile informatice prevazute in Legea nr. 161/2003 . Te intereseaza titlurile unei lucrari sau doresti o sugestie pentru ca tu sa intocmesti o lucrare? :)
Va multumesc!Insa m-ar interesa sa studiez putin acest domeniu.Deci nu imi trebuie pentru o lucrare,ci sa stiu cateva titluri.:)
Infractiuni prevazute in legi speciale- legi comentate,( comentarii si explicatii) , autori Mihai Adrian Hotca si Maxim Dobrinoiu , Ed. . H. Beck.
Insa prin biblioteci vei gasi cred , ceea ce te intereseaza de fapt.
Va multumesc inca odata. O seara buna.
Maxim Dobrinoiu - Infractiuni in domeniul informatic
[ link extern ]
Tudor Amza - Semnatura electronica
[ link extern ]
Tudor Amza si Cosmin Amza, Criminalitatea informatica, Editura Lumina Lex, Bucuresti
Ioana Vasiu - Criminalitate informatica
[ link extern ]