Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Arendare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Arendare

Bună ziua,va rog sa ma ajutați cu un sfat am arendat de vreo 10 ani o gradina de 0.50ha și neam Intel bine pana acum îi dădeam arenda ca la asociație 250 lei pe an îi dădeam produse animale gradina era moștenirea soției de la părinți nu avea acte nu făcuse moștenirea. Cum ziceam anul trecut ne-am înțeles cu doamna sai dam mai multa arenda ca să ne lase noua toți copaci de pe marginea grădini menționez ca copaci nu sunt pe gradina lor sunt pe margine pe islaz și gradina nu este închisă cu gard asa doamna a fost de acord iam dat mai multe produse și Lea luat domna și a zis sa luam copaci. Noi am tăiat copaci și iam luat pe toți iar domnul sa supărat ca de ce iam luat copaci nu mai recunoaste ca nevastă-sa a zis luam copaci doamna a murit în septembrie. Acu a zis ca închide gradina și ne da în judecata ca iam furat copaci cum ne putem apară ca nuam făcut nici un act cu el de arendare ajutați-mă va rog cum ne putem apară mulțumesc aștept raspuns
,,1Anonim, utilizator