avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Buna ziua , in 2018 am primit o hotarare judecatoareasca ca am pierdut procesul pentru restituirea taxei auto in acelasi an am depus la ANAF PRAHOVA in luna iulie o cerere de restiruire taxa auto nici pana acum nu am primit nimic. Intrebarea mea este voi primi si eu taxa auto pentru o masina care am achizitionat-o in 2015 si pentru care am achitat taxa in valoare de 7000 lei.
Ultima modificare: Miercuri, 29 Mai 2019
Zaharachescu18, utilizator
Cel mai recent răspuns: Geanina DRIAN , Avocat 15:39, 29 Mai 2019
Dacă la ANAF vi s a acceptat dosarul, vi s a dat un nr de înregistrare,trebuie sa primiți.
Termenul maxim de restituire este 30.06.2019
Ultima modificare: Miercuri, 29 Mai 2019
costel5, utilizator
da, veti primi in baza cererii administrative, daca aceasta a fost solutionata favorabil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto n_roxxanne n_roxxanne Daca am platit taxa auto pentru prima inmatriculare a unei masini cumparata in Romania dar adusa de afara in luna iulie 2014 pot cere recuperarea ei?multumesc. (vezi toată discuția)
Intrebare legata de restituirea taxei auto de prima inmatriculare oumata oumata Buna ziua, Apelez la dumneavoastra pentru o parere/mai multe pareri legata/e de urmatoare situatie. In 2012 am achizitionat o masina din strainatate, am ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2010. primim toti banii sau doar in rate? adicxu adicxu Buna ziua.Am platit taxa in 2009 si 2010.Am dat in judecata in 2012 ,si abia in 5 noiembrie 2013 am primit de la Curtea de apel.Ulterior a mai trebui sa merg ... (vezi toată discuția)