Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Buna ziua , in 2018 am primit o hotarare judecatoareasca ca am pierdut procesul pentru restituirea taxei auto in acelasi an am depus la ANAF PRAHOVA in luna iulie o cerere de restiruire taxa auto nici pana acum nu am primit nimic. Intrebarea mea este voi primi si eu taxa auto pentru o masina care am achizitionat-o in 2015 si pentru care am achitat taxa in valoare de 7000 lei.
Zaharachescu18, utilizator
Dacă la ANAF vi s a acceptat dosarul, vi s a dat un nr de înregistrare,trebuie sa primiți.
Termenul maxim de restituire este 30.06.2019
costel5, utilizator
da, veti primi in baza cererii administrative, daca aceasta a fost solutionata favorabil.