avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie

Salut, am 18 ani, sunt in clasa a 11-a si as vrea sa stiu daca mai primesc alocatie pe timpul vacantei de vara.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:41, 30 Mai 2019
Prevederea din Legea 61/1993 referitoare la suspendarea platii alocatiei de stat pe pe perioada vacanţei şcolare de vară a fost eliminata prin respingerea OUG nr. 16 din 27 februarie 2008, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 158 din 29 februarie 2008 de către Legea nr. 175 din 10 octombrie 2008, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 710 din 20 octombrie 2008.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nedumerire crisant34 crisant34 buna ziua am un baiat de 18 ani , ii implineste pe 4.07.2019, am fost sa depun dosarul pt alocatie, si nu il primesc decat in septembrie, deoarece imi spun ca ... (vezi toată discuția)
Alocatie sistata pentru vacanta Cameliaioanaaaaaaaaaaaa Cameliaioanaaaaaaaaaaaa Buna seara !Am si eu o intrebare , va rog sa mi răspundeți ! Am împlinit 18 ani in luna Septembrie , imi continui studiile , si cei de la poștă mi au ... (vezi toată discuția)