Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie

Salut, am 18 ani, sunt in clasa a 11-a si as vrea sa stiu daca mai primesc alocatie pe timpul vacantei de vara.
Prevederea din Legea 61/1993 referitoare la suspendarea platii alocatiei de stat pe pe perioada vacanţei şcolare de vară a fost eliminata prin respingerea OUG nr. 16 din 27 februarie 2008, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 158 din 29 februarie 2008 de către Legea nr. 175 din 10 octombrie 2008, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 710 din 20 octombrie 2008.