avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata partiala

Buna ziua!
Asi dori sa aflu daca o persoana, care este pensionata medical cu grad I, drept de munca 4 ore, se poate pensiona anticipat partial daca la data depunerii cererii de pensionare este deja pensionata medical.
Multumesc anticipat pt raspuns

Alte discuții în legătură

Pensie invaliditate grad iii si drept de munca anamihai192 anamihai192 Buna, am pensie de invaliditate grad III, deci cu drept de munca pentru patru ore. As avea cateva intrebari. Am inteles ca daca gasesc un loc de munca part ... (vezi toată discuția)
Conditii acordare subventie la angajarea unei persoane care mai are aproape 3 ani pana la pensie Costinel Burca Costinel Burca As dori sa stiu si eu care este legea care mai reglementeaza acordarea subventiei la angajarea unei persoane care mai are aproape 3 ani pana sa iasa la pensie ... (vezi toată discuția)
Pensie de boala liliana666 liliana666 Buna ziua.Am si eu o nelamurire...As vrea sa stiu daca esti salariat si te pensionezi de boala ,dupa ce ai fost incadrata in grad de handicap de comisia de ... (vezi toată discuția)