Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Comercializare lemne foc
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Comercializare lemne foc

Buna seara se poate face comercializare cu lemne de foc pe cod caen 4711 doar vanzare fara exploatare forestiera
CAEN 4799 - Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor.

4799 reprezintă comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor, ori dvs. aveţi un magazin, chiar şi mixt ...
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente:
-prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor
-prin intermediul automatelor de vândut produse etc.
- comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor
-activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul)
-comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)