avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare facultativa Groupama si PAD
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare facultativa Groupama si PAD

Afectați de inundațiile din 1 Iunie in com Salistea județul Alba
Suntem afectați de inundațiile produse in zona noastră si de doua zile sunam la sediu din polița de asigurare sa putem sa ne evaluam pagubele sa putem sa le si refacem dar nu se rezolva nimic ni se comunica ca o sa va sune colega mea si sa stabilească daunele totuși in astfel de situați nu trebuie intervenit mai repede si nu telefonic ci la fata locului sa vadă daunele mi se pare ca atit se lungește treaba nu știu de ce ,azi la trei zile după dezastru cu inundațiile am fost loviți si de grindina mai multe pagube ,după lungi insistente si seci de telefoane date in doua zile si de mine si de soțul meu am reușit sa înregistram evenimentul însă doamna de la telefon a zis ca o sa mă sune un evaluator in maximul 48 ore deci ce pot sa mai spun sîmbata am fost inundați ,sîmbata si duminica nu Răspunde nimeni luni cind îmi Răspunde la telefon după 10 apeluri eșuate îmi Răspunde o doamna si îmi cere codul numeric personal al soțului si numele si îmi spune sec o sa va sune o colega azi marți după ce de azi dimineațasun si eu si soțul de-abia in după-masa asta am reușit sa înregistram evenimentul ai cind am întrebat de ce durează atit pai a fost luni a fost Nebunie si au avut mult de lucru .In fine sper ca si acest evaluator va veni într-un final poate luna asta .unde sunt acele 4 ore de care Spune-ți ca se intervine la noi sunt deja 4 zile si nu a venit nimeni.In după-masa zilei de 6 Iunie după ce a dat soțul meu încă un telefon sa insiste si după ce am dat mail la sediu sa urgentă treaba ca acoperișul nostru este ciuruit de grindina apa a intrat in pivnița si pereți zamuie de apa in urma fenomenelor naturale ne suna un evaluator si ne spune prin tel ca nu tine de polița care o avem ci de pad care este tot la voi încheiata cind i-am zis ca acoperișul este groaznic de la grindina si apa ce va dau bani pe zugrăveala pivnița inundata nu deschid proces verbal numai sa va scot apa din pivnița stați liniștiti domnule ca am scos apa cu voluntari si nămolul nu am așteptat sa veniți dumneavoastră cu găleata si omenia sa ne ajutați însă eu in pivnița aveam țuica întoarsă 30kg care valoarea ei este pe ușor 900 RON murături dulceața zacusca saci cu ciment piatra decorativa bulion culori acrilice lavabila toate aceste sau umplut de nămol si apa si el spune sec ca doar este evaluator ca nu merita sa va scot apa din pivnița sau la casa cind si pompieri au făcut raportul de evaluare ca 30 m de perete afectat de inundați si pereți pivniței erodării din cauza apei si multe altele cum poți sa spui unele lucruri doar așa ca am insistat noi de 4 zile si am deranjat cu zeci si zeci de telefoane in toamna cind expira asigurare ca avem trei făcute la dumneavoastră o sa cerem bănci sa ne dea o firma de asigurări care este corecta si care acționează chiar dacă suntem la sat nu din vina noastră sunt fenomenele extreme de afara si nu din vina noastră a venit viitura care in 20 de minute a maturat 100 de case in calea sa acesasta este situația noastră PREZENTATĂ CATRE COMPANIA DE ASIGURĂRI NU AVEM ÎNCĂ NICI UN RĂSPUNS însă ÎNTREBAREA NOASTRĂ ESTE CĂTRE DUMNEAVOASTRĂ POATE NE LĂMUREȘTE CINEVA DE CE MAI PLĂTIM ASIGURĂRI DACĂ ORI CUM NU NE AJUTA CU NIMIC DACĂ SUNTEM LOVIȚI DE FENOMENE ALE NATURI SI CE PUTEM FACE IN ACEASTA SITUAȚIE

Alte discuții în legătură

Termen maxim pentru despagubiri. alina240 alina240 Buna ziua, Am o intrebare daca ma puteti ajuta. Am avut incheiata o asigurare pentru locuinta, am avut si o dauna (inundatie), am luat legatura cu ... (vezi toată discuția)
Asigurare locuintei la omniasig claudia_petre87 claudia_petre87 Buna ziua, Am o asigurare AM Plus incheiata la Omniasig. Am platit din 2010 pana in prezent si la sfarsitul anului 2014 am avut o dauna. Desi locuiesc la ... (vezi toată discuția)
Unde trebuie făcută aerisirea coloanei de încălzire la bloc? khalima khalima Bună ziua. Vă rog să îmi spuneți dacă există vreo prevedere în care să se specifice unde anume trebuie făcută aerisirea coloanei de încălzire la ... (vezi toată discuția)