Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pretentii cu martori mincinosi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pretentii cu martori mincinosi

1.Ce se poate face contra unui martor care semneaza o chitanta de mana la reclamant acasa, nefiind de fata la intocmirea chitantei iar in instanta recunoaste acest lucru?
Dar daca sa presupunem ca paratul pierde, procesul, desi in proces sunt clare declaratiile martorilor reclamantului ca fiind false. Presupunem ca paratul pierde, deoarece judecatorul favorizeaza reclamantul, iar paratul este e constrans sa mai aduca un martor, ceea ce nu poate face.Poate paratul sa castige la recurs, daca se dovedeste marturia mincinoasa a marotrilor reclamantului ? Dar daca depune plangere pentru marturie mincinoasa pentru martorii reclamantului ?
depuneti plangerea pentru fals in sala de judecata,si arati judec ca va inscrieti infals,iar judec. trebuie sa suspende dosarul pana la rez plng penale,pt ca penalul tine in loc civilul.