Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... informatii de interes public
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

informatii de interes public

"Persoana" se refera la individ, sau orice persoana, fie ea fizica, ori juridica?
OK, multumesc! Stima!
Si inca un aspect, daca nu-i cu suparare: de unde pescuiesc acest "principiu de drept", in ce context/faza si pe ce cale il invoc? Multumesc!
Este vorba despre interpretarea legii civile, care nu se regaseste strict ca un text de lege.
[ link extern ]
Perfect de acord. Ma iertati ca insist si va multumesc. Totusi de undeva....provine, nu? Stima!
Provin din dreptul roman ....
[ link extern ]