Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... munca la domiciliu - subventii ajofm 2019
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

munca la domiciliu - subventii ajofm 2019

buna seara
am si eu o problema,
un amic vrea sa angajeze un comisioner , adica sa duca mai multe cadouri la mai multe firme cu care lucreaza firma. Distanta de la firma si pana la el este in jur de 45 de km. el are ca atributii principale: culegerea de date statistice, Transportarea si distribuirea de colete , mesaje, cererii si alte articole in cadrul institutiilor, la adrese particulare sau in alte locuri.
intrebarile sunt :
- se poate lucra de acasa?
- firma ia subventie dupa el de la ajofm?
multumesc
vasile333, utilizator