avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la domiciliu- subvenție AJOFM 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la domiciliu- subvenție AJOFM 2019

buna seara
am si eu o problema,
un amic vrea sa angajeze un comisioner , adica sa duca mai multe cadouri la mai multe firme cu care lucreaza firma. Distanta de la firma si pana la el este in jur de 45 de km. el are ca atributii principale: culegerea de date statistice, Transportarea si distribuirea de colete , mesaje, cererii si alte articole in cadrul institutiilor, la adrese particulare sau in alte locuri.
intrebarile sunt :
- se poate lucra de acasa?
- firma ia subventie dupa el de la ajofm?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:55, 17 Iunie 2019
Subventionarea locurilor de munca
[ link extern ]

Vedeti unde va incadrati si reveniti cu detalii.
Se incadreaza la someri peste 45 de ani. Problema este daca poate sa lucreze de acasa, si firma poate sa ia subventie?
Multumesc
Legea nu face distinctie cu privire la tipul de c.i.m. - locul de munca - , ci doar la durata acestuia : sa fie pe perioadă nedeterminată.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Munca la domiciliu - subventii ajofm 2019 vasile333 vasile333 buna seara am si eu o problema, un amic vrea sa angajeze un comisioner , adica sa duca mai multe cadouri la mai multe firme cu care lucreaza firma. Distanta ... (vezi toată discuția)
Subventie somaj costicul costicul In care cazuri o intreprindere individuala poate beneficia de subventie pt somaj? (vezi toată discuția)
Beneficii angajare someri in cadrul unei intreprinderi individuale?! ramonasica ramonasica Buna seara! As dori sa stiu daca, o data angajata in cadrul unei Intreprinderi Individuale, mai pot beneficia de prima de relocare si toate celelalte ... (vezi toată discuția)