Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea 10/2001
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea 10/2001

Ma numesc Mihail-Vasile CHIOREAN, am un dosar depus la Primaria Capitalei pentru recuperararea unui teren pe Str. Donizzetti nr. 9 si nu mi se rspunde. Mentionez ca titlul de proprietatea (certificatul de mostenitor) este depus, defapt mi s-a spus ca dosarul este compet. Ce ma sfatuiti sa fac ?
Actiune in instanta pentru a-i obliga sa raspunda.
In Lg. 10/2001 sunt prevazuti expers pasii ce trebuie urmati in cazul in care autoritatile nu va raspuns sau va resping cererea.
Asa cum vi s-a mai spus, numai instanta va poate rezolva problema.
Dar cum pot sa-i dau in judecata daca nu mi-au raspuns?
Apelati la legea contenciosului administrativ nr.554/2004 daca nu v-au raspuns.
de ce nu cereti o audienta la seful elor care trebuiau sa raspunda...?