avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1356 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit bursă de studii superioare
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit bursă de studii superioare

Bună ziua,
Bursa de merit pentru studii este impozabilă în cazul unui salariat sau pensionar care are un venit (fără bursă) de max. 1200/lei pe lună?
Sau veniturile cumulate de la care se plătește impozit este de 2000lei/lună?

Mulțumesc
Ultima modificare: Miercuri, 10 Iulie 2019
Irina IOSIP, utilizator

Alte discuții în legătură

Fiica mea, care momentan este eleva, este incadrata intr-un grad ... nicol 3 nicol 3 fiica mea, care momentan este eleva, este incadrata intr-un grad de handicap, a primit acel card de energie, cu care am putut realiza o singura ... (vezi toată discuția)
Bursa de doctorat in timpul concediului de crestere a copilului bw_vision bw_vision Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie: Sunt angajata cu CIM si inscrisa la doctorat cu frecventa, beneficiand de bursa doctorala. In luna ... (vezi toată discuția)
Conform oug 168 din 2022 persoanele angajate cu cim care desfășoară ... vica.1960 vica.1960 Conform OUG 168 din 2022 persoanele angajate cu CIM care desfășoară activitate în baza contractului individual de muncă, încadrați cu normă ... (vezi toată discuția)