Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit bursă de studii superioare
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit bursă de studii superioare

Bună ziua,
Bursa de merit pentru studii este impozabilă în cazul unui salariat sau pensionar care are un venit (fără bursă) de max. 1200/lei pe lună?
Sau veniturile cumulate de la care se plătește impozit este de 2000lei/lună?

Mulțumesc
Irina IOSIP, utilizator