Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Casă de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Casă de marcat

PFA radiat in martie 2019, Am aflat de radiere in Iunie 2019 la depunerea lunară pentru mai 2019 pentru casă de marcat . În iunie am cerut informare la Registrul Comerțului (Am fost radiat că am avut 5Caen autorizate și 2 secundare) după informare am inceput procedura de autorizare PFA . Acum sunt PFA cu aceias denumire dar am alt CIF și alt F. Problema mea este in legatura cu casa de marcat:: 1. modific antetul sau trebuie să schimb memoria.? 2. Cum declar lunile radiate? pe care Pfa?
Acum sunteti o noua persoana juridica si trebuie achizitionata si inregistrata o noua casa de marcat fiscala (sau aceeasi cu alta memorie fiscala).
Mulțumesc

Iulian Manea a scris:

Acum sunteti o noua persoana juridica si trebuie achizitionata si inregistrata o noua casa de marcat fiscala (sau aceeasi cu alta memorie fiscala).

Ce se intampla sau cum procedez cu toate intrările și încasările de când am fost radiata până am aflat si am deschis noul PFA?
ank25, utilizator
Desfasurarea de activitati comerciale fara a fi inscrisa in Registrul Comertului este ilegala.