avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensie de invaliditate

Din 2019 persoanele cu handicap au dreptul la pensie de invaliditate și dreptul la contractul de asigurare sociala la casa de pensii,adică dreptul de a cotiza?Sau făcut modificări în lege sau nu la pensia de invaliditate sau nu.

Alte discuții în legătură

Pensie persoana cu handicap marian_apreutesei marian_apreutesei sunt fratele unei persoane cu handicap diagnosticat de la nastere cu tetrapareza spastica gradul 1 de invaliditate deosebit de grav , vreau sa stiu daca el ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate Joenica Joenica Sant o persoana cu grad accentuat de handicap,nu am muncit nici o zi si am doar indemnizatia de handicap ,ca si venit . Potrivit legii modificate pentru pensia ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de handicap + pensie de invaliditate lieutenantdata lieutenantdata Bună seara! AM doi copii, din care unul este cu handicap grav fără însoțitor, certificatul de handicap fiind pe perioadă nedeterminată. Ambii copii ... (vezi toată discuția)