Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Retragere numerar bancomat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Retragere numerar bancomat

Daca am card la o banca si vreau sa scot pensia de la alta banca se percepe comision? Si daca da,este suma fixa sau funtie de suma retrasa? Multumesc f mult
george-neagu, moderator
Comisionul este foarte mare dacă scoateți de la altă bancă banii. Diferă procentul și suma de la o bancă la alta. Costurile interbancare sunt destul de mari.
Dapix, utilizator
In mod normal atunci cand veti introduce cardul si tastati suma care vreti sa o extrageti, bancomatul o sa va intrebe daca doriti chitanta si dupa daca sunteti de acord cu comisionul afisat pe ecran ... daca va convine ii scoateti.

De ce nu va schimbati banca la care va intra pensia.
Vedeti ca sunt banci cred ca (ING) e una din ele care deoarece au putine bancomate practica coosioane 0 la extragerile de la bancomatele altor banci.
Multumesc f mult