Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Intampinare recurs
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Intampinare recurs

Am câștigat în instanță dreptul de handicap grav pentru tatăl meu.Comisia de evaluare îi dăduseră handicap accentuat. Acum Comisia a făcut recurs la decizia luată de Tribunalul Ialomița. Am primit copia de recurs făcută de Comisie și o citatie în care spune sa depun intampinare în termen de 30 zile care sa cuprinda numele ,prenumele,probele.Toate acestea au fost trimise când am făcut cererea către Tribunal.Trebuie sa le trimit iar ?
Intampinarea din aceasta faza procesuala vizeaza apararea in raport de motivele de recurs.
Nu datele dvs. conteaza ci apararea fata de motivele invocate la care este necesar sa raspundeti.
Mulțumesc