avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1690 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Carnet conducere si certificat handicap
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Carnet conducere si certificat handicap

Buna seara, tatăl meu are un certificat de handicap major pe care apare ca si cod de boala Altzheimer.
Continua sa conduca si a avut diverse incidente nedeclarate la politie
Medicul de familie nu a primit nici o cerere pentru el de la politie pentru evaluarea capacității de conducere (asa cum a primit pentu alti pacienți cu certificat de handicap)
Tatăl meu (82 ani) nu recunoaște că are o problema si refuza sa puterea carnetul.
Ce pot face? Nu vreau să ajung sa ma simt vinovată pentu un posibil accident.

Alte discuții în legătură

Internare involuntara psihiatrie, tentativa de sinucidere invest12345 invest12345 Buna Ziua, O cunoștință a fost internată la psihiatrie pentru tentativa de sinucidere. În acest caz familia, are sau nu dreptul de a primi informații ... (vezi toată discuția)
Accident rutier tatianadumitru6 tatianadumitru6 Pe data de 19.05.2015 baiatul meu in varsta de 19 ani a fost implicat intr-un accident rutier.Evenimentul s-a petrecut astfel: el se afla pe motor pe banda 1. ... (vezi toată discuția)
Accident sanfren2007 sanfren2007 vineri seara la 23.30 am avut un accident nu din vina mea..eu mergeam pe bulevardul brancoveanu spre sudului si un tico care era parcat a plecat de pe loc ... (vezi toată discuția)