avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Restituire taxa auto prin instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Restituire taxa auto prin instanta

Am o masina Tucson din 2008 mai, cumparata noua prin leasing. Nu am reusit sa depun cerere de restituire a sumei prin ANAF si as vrea sa depun la judecatorie asa cum m.au indrumat doamnele de la ANAF, insa nu am idee cum sa formulez cererea si ce acte sa atasez. Multumesc. Lorena
Ultima modificare: Marți, 30 Iulie 2019
Lorenanicoleta, utilizator

Alte discuții în legătură

Taxa de mediu Vickers Vickers Buna ziua!Am cumparat cu sotia,in 2012,un autoturism pe care acum dorim sa il vindem.Fostul proprietar o cumparase in leasing,in nov.2007 fusese inmatriculata ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxe auto Mihaela Barbi Mihaela Barbi Daca in 2008 masina a fost achizitionata in sistem leasing, trebuie sa cer dovada platii sau alte acte de la firma de leasing ? Sau merge sa depun doar ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto AndresMarius AndresMarius In 2008 am cumparat o masina si am platit taxa de mediu, masina am vandut-o in 2015. Mai pot recupera taxa de la ea fara sa mai am copii de la talon sau cartea ... (vezi toată discuția)